Flyer,aneb stuntování z pohledu topa.

8. august 2012 at 10:51 | J-Zee |  Na čem se osud podepsal..

Není tomu zas tak dávno,kdy jsem se začala věnovat cheerleadingu. Cheer není jen sport,je to životní postoj. Nejlepší přátelé,rodina,mám je ráda,svěřuji jim svá tajmeství,s nimi se bavím,směji,dělám ty největší blbosti,získávám zkušenosti, v podstatě trávím všechen volný čas,to jim důvěřuji. Vlastně mi,jakož to topce,nic jiného nezbývá. Miluji tanec a akorbu,ale nic se nevyrovná stuntování. Jumpy mi moc nejdou,né že by mě nebavily,ale už to není uplně ono.
Jdeme stuntovat. Začínáme základním stuntem. Říká se mu elevator. A už za mnou stojí Jíťa jako zadní,pevně mě drží za boky a počítá. Na 3 , 4 musím naskočit do prepu,kde držím na rukou celou svou váhu,abych usnadnila práci baseům. Musím hodně zabírat břišními svaly. Kluci pevně uchopí mé nohy,Jíťa drží za kotníky a Ráďa,která mi dělá předního,pevně stiskne ruce obou baseů. Vše je připraveno k postavení stuntu. Musím se hodně zpevnit. Jíťa pokračuje v počítání 5 , 6 , 7 , 8 , raz , 2 , 3 , 4 , 5. Na raz, jdeme mírně dolů , od bodu 2 se odrážím z rukou,vytahuji z ramen a narovnávám se,pak už mě baseové zvedají nahoru. V bodě 4 jsme až v estensionu. A na 5 už stojím pevně v elevatoru. Nesním stát ani na špičkách ani na patách,je důležité být ve správném bodě. Ten poznáte tak,že zvednete prsty u nohou a patu. Jinak se budu převažovat a pro oba base budu těžká. Pro mě je snad největší zlo,že chodím na paty. Když jsem v elevatoru,udělám véčko a šnečky na rukou vytočím na diváky. Musím se stále usmívat. Takzvaně americkým úsměvem se zuby. Koneckonců,cheer vlastně pochází z Ameriky.
Následuje kolíbka. Jíťa pokračuje 5 , 6 , 7 , 8 , raz , 2 , 3 , 4 , 5 . Na 2 se vytáhnu a z véčka silně připažím. Rána jak z děla. Na rukou mám stále šnečky a jsem hodně zpevněná. U 3ky se pokládám do kolíbky. Basové mě vyhazují a poté chytají , jakoby hráli hru,který z nich chytí topku lépe. Těšně před Jíťi vyřknutím 5ky, dávám ruce do stran,abych se mohla chytit ramen kluků. . V bodě pátém už totiž ležím v kolíbce.
Zkoušíme ještě medvídka a hříšňák. To jsou nejjednodušší stunty,na kterých se vlastně nedá skoro nic skazit. Potom jdeme na libertku. Z té mám celkem strach. Už se několikrát povedla. Ale musím přiznat,že dost pokusů končilo pádem. V libertce flyer nebo-li top stojí na jedné noze. Nesmí vyrovnávat rovnováhu. To je práce baseů. Další ne,je u dívání se dolů,nejde o strach z výšek,ten nemám. Jde o to,že když se nedíváte na pevný bod,země pod vámi se míhá a ztrácíte rovnováhu. Další důležitou věcí je,že v nesmím krčit kolena. Ve všech stuntech musím být hodně zpevněná. Liberty musím ještě dost pilovat. Nezapoměli jsme ani na basket toss. Je strašně fajn,když Vás baseové vyhodí i několik metrů do oblak. Letíte si tam,jako byste měli křídla. Následuje dopad,ze kterého mám sice pár modřin,ale vím,že mě chytí. Je hodně důležité jim věřit. Zbytečnost Vám popisovat i další stunty,myslím,že lidé,kteří cheer neznají,budou mít co dočínění už s elevatorem.
Mohu vlastě říci,že cheer mi mi dal do života,něco,co mi dopusud chybělo a topování mě vážně naplňuje. I tak musím ještě hodně trénovat a posilovat. S porovnáním s některmi topy od nás,mám hodně před sebou,pokud ovšem se mnou bude mít Martička trpělivost. Holky jsou tam sice mnohem déle než já,ale adeptů na topy je dost,takže pokud chci zůstat v této pozici,musím tomu dát všechno. Prodat se topování tělem i duší.

Blue Wings let's cheer !

K tomuto článku ěm inspirovala moje skvělá kamarádka z cheeru,Ráďa. Když sama napsala článek o stuntu. Slíbila jsem,že se na toto téma skusím podívat z pohledu topa. Jak jsem to zvládla,si přečtěte sami. Pořád si na tento článek nedokáži udělat názor. Zvláštní. Ovšem myslím,že Rádě se to moc povedlo. Doporučuji! :)
 


Comments

1 RadunkaH2112 RadunkaH2112 | Web | 8. august 2012 at 19:36 | React

Tak vidíš, že to dopadlo dobře :-) Myslím, že to na ne-cheerleadera musí být fakt obrovský tok informací :-) Škoda, že jsi sem nedala nějakou fotku. A pokládáš se moc brzo v kolíbce :-D Shodly jsme se s Jíťou, že se vytahuješ na 3 a přitahuješ nohy až ucítíš ruce baseů, takže asi na 5. Jinak hezký článek ;-)

2 pan Nedostižný pan Nedostižný | Web | 8. august 2012 at 19:54 | React

Elle je má nejlepší kamarádka, spala u jednoho kluka, který vypadá jako Vin Diesel...
Já ve svých článcích často postavy přirovnávám, nebo je nazývám písmeny, to jen kvůuli anonymitě ;)

3 J-Zee J-Zee | Web | 9. august 2012 at 12:44 | React

[1]: Ok,pokusím se kolíbku zlepšit. :) Jinak mám pocit,že tomu článku stejně něco chybí,ale nevím co..:/

[2]: V tom případě mi to už dává smysl,díky.;)

4 Kris Kris | Web | 9. august 2012 at 13:48 | React

Děkuju za pochvalu ... jasně, ne každému se tetování líbí a já nebudu nikoho přesvědčovat, někomu se líbí zelené vlasy a propíchaný celý obličej a když se mu to líbí ať do toho jde, já si můžu myslet klidně něco o pr*eli, promiň :D Já mít 50 kilo tak už se vznáším na obláčku své dokonalosti. Jak naznačoval nadpis, jsem narcis, doma už si do mě rýpou jak se do toho zrcadla pořád můžu dívat, ale já se mám prostě ráda. S váhou teď vedeme lítý bojí od loňského léta, chtěla jsem ji stáhnout pod 60, ale asi mi to není souzeno, tak si budu sportovat, cvičit a váho hodím někam hluboko kde ji nenajdu, jen mě rozčiluje ..

5 El El | Web | 13. august 2012 at 19:58 | React

Páni, ty jsi ale šikovná! To já bych se při tom hned zabila...

6 Vendy Vendy | Web | 25. august 2012 at 18:55 | React

To je hodně zajímavý popis, zajímavé techniky a asi to bude hodně náročný na fyzičku. A na rovnováhu.
Důvěra v tomto případě je nutná. Je vidět, že tě tento styl hodně baví.

7 little-joohny little-joohny | 23. september 2012 at 19:16 | React

Hezký článek. Doufam, že topem zůstaneš a dostaneš se na úroveň těch holek, s kterými se srovnáváš. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement