August 2012

Piš , když můžeš.

25. august 2012 at 22:46 | J-Zee |  Na čem se osud podepsal..
Za tu dobu ,co jsem v kontaktu s jedinečnou stránkou - blogem.cz , jsem měla , jako jednu z mnoha možností tu čest , si uvědomit , kdy je ten pravý čas na to psát článek.
Popravdě si to v tu dannou dobu neuvědomíš , ale když máš to štěstí ,že jsi zrovna na blogu , tak neváhej a piš. Co může vzniknout je vážně překvapivé.
Piš,když si naštvaný.
Piš,když jsi zamilovaný.
Piš,když jsi šťastný.
Piš,když jsi smutný.
Piš,když jsi rozzlobený.
Piš,když máš radost.
Piš pořád.
Zapiš si své poznatky,co si o čem myslíš.
Dej světu na jevo svůj názor.

Pokud máš čas a náladu - piš.
Ani nevíš , jak mě mrzí , že to tak u mě není.
Nálada by i byla , ale čas ? Bohužel.

Flyer,aneb stuntování z pohledu topa.

8. august 2012 at 10:51 | J-Zee |  Na čem se osud podepsal..

Není tomu zas tak dávno,kdy jsem se začala věnovat cheerleadingu. Cheer není jen sport,je to životní postoj. Nejlepší přátelé,rodina,mám je ráda,svěřuji jim svá tajmeství,s nimi se bavím,směji,dělám ty největší blbosti,získávám zkušenosti, v podstatě trávím všechen volný čas,to jim důvěřuji. Vlastně mi,jakož to topce,nic jiného nezbývá. Miluji tanec a akorbu,ale nic se nevyrovná stuntování. Jumpy mi moc nejdou,né že by mě nebavily,ale už to není uplně ono.
Jdeme stuntovat. Začínáme základním stuntem. Říká se mu elevator. A už za mnou stojí Jíťa jako zadní,pevně mě drží za boky a počítá. Na 3 , 4 musím naskočit do prepu,kde držím na rukou celou svou váhu,abych usnadnila práci baseům. Musím hodně zabírat břišními svaly. Kluci pevně uchopí mé nohy,Jíťa drží za kotníky a Ráďa,která mi dělá předního,pevně stiskne ruce obou baseů. Vše je připraveno k postavení stuntu. Musím se hodně zpevnit. Jíťa pokračuje v počítání 5 , 6 , 7 , 8 , raz , 2 , 3 , 4 , 5. Na raz, jdeme mírně dolů , od bodu 2 se odrážím z rukou,vytahuji z ramen a narovnávám se,pak už mě baseové zvedají nahoru. V bodě 4 jsme až v estensionu. A na 5 už stojím pevně v elevatoru. Nesním stát ani na špičkách ani na patách,je důležité být ve správném bodě. Ten poznáte tak,že zvednete prsty u nohou a patu. Jinak se budu převažovat a pro oba base budu těžká. Pro mě je snad největší zlo,že chodím na paty. Když jsem v elevatoru,udělám véčko a šnečky na rukou vytočím na diváky. Musím se stále usmívat. Takzvaně americkým úsměvem se zuby. Koneckonců,cheer vlastně pochází z Ameriky.
Následuje kolíbka. Jíťa pokračuje 5 , 6 , 7 , 8 , raz , 2 , 3 , 4 , 5 . Na 2 se vytáhnu a z véčka silně připažím. Rána jak z děla. Na rukou mám stále šnečky a jsem hodně zpevněná. U 3ky se pokládám do kolíbky. Basové mě vyhazují a poté chytají , jakoby hráli hru,který z nich chytí topku lépe. Těšně před Jíťi vyřknutím 5ky, dávám ruce do stran,abych se mohla chytit ramen kluků. . V bodě pátém už totiž ležím v kolíbce.
Zkoušíme ještě medvídka a hříšňák. To jsou nejjednodušší stunty,na kterých se vlastně nedá skoro nic skazit. Potom jdeme na libertku. Z té mám celkem strach. Už se několikrát povedla. Ale musím přiznat,že dost pokusů končilo pádem. V libertce flyer nebo-li top stojí na jedné noze. Nesmí vyrovnávat rovnováhu. To je práce baseů. Další ne,je u dívání se dolů,nejde o strach z výšek,ten nemám. Jde o to,že když se nedíváte na pevný bod,země pod vámi se míhá a ztrácíte rovnováhu. Další důležitou věcí je,že v nesmím krčit kolena. Ve všech stuntech musím být hodně zpevněná. Liberty musím ještě dost pilovat. Nezapoměli jsme ani na basket toss. Je strašně fajn,když Vás baseové vyhodí i několik metrů do oblak. Letíte si tam,jako byste měli křídla. Následuje dopad,ze kterého mám sice pár modřin,ale vím,že mě chytí. Je hodně důležité jim věřit. Zbytečnost Vám popisovat i další stunty,myslím,že lidé,kteří cheer neznají,budou mít co dočínění už s elevatorem.
Mohu vlastě říci,že cheer mi mi dal do života,něco,co mi dopusud chybělo a topování mě vážně naplňuje. I tak musím ještě hodně trénovat a posilovat. S porovnáním s některmi topy od nás,mám hodně před sebou,pokud ovšem se mnou bude mít Martička trpělivost. Holky jsou tam sice mnohem déle než já,ale adeptů na topy je dost,takže pokud chci zůstat v této pozici,musím tomu dát všechno. Prodat se topování tělem i duší.

Blue Wings let's cheer !

K tomuto článku ěm inspirovala moje skvělá kamarádka z cheeru,Ráďa. Když sama napsala článek o stuntu. Slíbila jsem,že se na toto téma skusím podívat z pohledu topa. Jak jsem to zvládla,si přečtěte sami. Pořád si na tento článek nedokáži udělat názor. Zvláštní. Ovšem myslím,že Rádě se to moc povedlo. Doporučuji! :)