Časově zavržena.

5. june 2012 at 15:30 | J-Zee |  Na čem se osud podepsal..
Poslední dobou na mě hodně tlačí. Cítím to. A začíná mě to dost bolet. Už né prosím. Drtí mě to !Kdo mě to tímhke způsobem deptá? Vhdonější slovo by bylo vlastně co ? Ten hajzl. Ten hajzl čas! Naše časově náročná škola mě už také začíná solidně štvát. Je toho moc. Samý úkol. Samá práce..navíc?
Nejdusivější jsou předměty typu matematika,fyzika,chemie,dějepis apod. Do toho výtvarné a umělecké vstupky. Ať už co se týče domácích úkolů, vedení celoročního kresebného deníku,školních pracích,které prostě nejdou zvládnout časově ve škole.Když si jenom vzpomenu,co všechno musím dodělat,dokreslit,dovyrobit,co musím dodat,z důvodu odložení termínu (ovšem za odložení pětka) a co nám ještě zadají,dělá se mi opravdu nevolno. Nemluvě o tom,co je už na mnou. Co mám zvládnuto. Docela mě štve,že plno věcí je hodně časově uspěcháno a není v lepší případě dotaženo do konečné podoby,nebo v tom horším úplně zkaženo.Je to vážně k nasrání. Snažím se to brát s nadhledem,ale čím víc se snažím,tím jsem starší a ztrácím na to sílu. Chci se věnovat věcem,které mě baví a především lidem,kteří pro mě hodně znamenají. Ano,zlatíčku a kamarádům. Těm nejlepším lidem,co jsem mohla potkat. Momentálně tam začínám řadit i ten nejúžasnější sport,se kterým jsem začala teprve nedávno a musímse toho ještě hodně učit. V tom letu ztratíte všechny zábrany a starosti,všechno hodíte za hlavu a nic jiného vás prostě nezajímá. Jste se strašně fajn lidmi,někde vysoko,kde nemáte o gravitaci ani páru. Ano,je to Cheerleading. Momentálně je aktivita,která mi vezme tu zbylou kapičku volného času. Ale jde to,že sem ten čas investovat chci. Škola je sice důležitá,ale vážně jí nechi věnovat 95% času. A to si vemte,kdybych se doma učila. To nedělám - nemám čas,jak jinak. Neříkám,že bych se učila,kdybych ten čas měla,ale určitě bych se podívala alespoň na čtvrtletku. Takhle se nekouknu na nic,ve škole při hodinách dokresuluji deník a jsem ospalá. Takže,jakož to usínající,čmárající,životem znuděné monstrum si to z hodin pamatuje ,,vážně hodně". Vážně mě už tahle časová prodleva zabíjí. A tohle pomalé umírání mě do hrobu stejně jednou zavede. Po husté trnité cestě,na které se ještě hodněkrát píchnu o trn,zakopnu o větev nebo klacek,který mi osud přihodí do cesty,uklouznu po mokré trávě,zakopnu o kamínek... Ale jednou teba vysvitně slunko,začne hřát a bude zase krásně,zas fajn.. A Já se třeba usměji,budu si užívat každý týden?,den či každou hodinu.minutu,sekundu ČASU. Toho vzácného času. Konečně zas,někdy,možná. A nebo také ne. Bude temno a se mnou se to tou strouhou posype jak do horoucích pekel. Uvidíme,jak to všechno bude,možná začnu se sáčkem pesimysmu tak trochhu šetřit. Ale mírně. Vážně jen mírně. A přidám malinko optimysmu a celé to zamíchám nadhledem. Ano,tak to nejspíš udělám. Teda,nechi nic nikumu slibovat,obzvlášť né Tomu nejzrádnějšímu - sobě. Takže času radím pouze hlubok nádech a prosímtě.. odpověz mi na jednu otázku: ,, Zastavíš se někdy ?!" Alespoň na chvilku.. Prosím.


 


Comments

1 Ann Ann | 5. june 2012 at 18:26 | React

Čas je děsný zabiják, kdyby na světě nebyl, žilo by se určitě snáz. Jak už jsi napsala v článku bylo by super, kdyby se na chviličku, jen na malinkou, zastavil a my bychom mohly dohnat, vše co nám utíká před očima… To se ale zpraví, už je červen a po něm je červenec (jak jinak xDD) a v to všechno na dva měsíce můžeme hodit za hlavu… pak přijde zase září a problém jménem škole je tu zas… Pryč s otravnými předměty jako je chemie, fyzika, dějepis… (škoda, že ne matika)… ty vystřídají předměty, které nás budou bavit, jako je třeba webdesign… Takže cíl: Vydržet pár dnů dřiny a pak hurá na PRÁZDNINY.

Přiložená fotka je fakt super, hlavně to písmo <3 a hodiny x) hlavně ti to sluší x) už se těším až mi někdy uděláš tapetu nebo nějakou úpravu…

Btw: Chválím dess, prostě ta klec v kombinaci s kočkou je nejlepší x)

2 Jerry* Jerry* | Web | 6. june 2012 at 12:21 | React

Čááu, díky díky moc! :-) Jak za radu, tak za příjemné povbuzení. Naštěstí to bylo opravdu jen přechodné období a už je to snad pryč, i když čas od času se mi ty nepříjemné stavy vrací, ale už to není tak hrozné :-)
Jo, čas... ten nás dusí teď snad všechny. Je to boj, který nikdo z nás nemůže vyhrát a můžeme chtít sebevíc. A mám to stejé s tebou, nejvíc mě teď taky drtí matika, chemie, dějepis.. :/ Ještě že už jsou za chvíli prázdniny, už po nich slintám! :D
Já kdybych uměl ovládat čas, neváhal bych a zastavil ho pro nás, byť třeba na chvíli...

3 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 9. june 2012 at 15:52 | React

Učitelé teďka taky netuší co všechno by po nás ještě mohli chtít a jakou písemku by jsme si mohly napsat... Už fakt nemůžu a potřebuju prázdniny - asi stejně jako všichni ostatní :-(

4 Jerry* Jerry* | Web | 18. june 2012 at 13:19 | React

Ahoj, díky díky! :)
Jinak článek už je od soboty na světě a budu rád za Tvůj názor, kdybys měla chuť, náladu a čas :-)
Jerry*

5 Vendy Vendy | Web | 6. july 2012 at 9:49 | React

Další zajímavý název článku, který mě upoutal.
Čas letí jak splašená kráva, zdá se mi.Ale někde jsem dokonce slyšela,že se nám to ani nezdá, že se opravdu zrychluje. Nevím jak je to možné, ale věřila bych tomu.
Cheerleading - to mě taky zaujalo. Co je to za sport? Mluvíš o výškách, je to něco s padákama?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement